Spotify Premium Üyeliği Nasıl İptal Edilir ?

Spotify Premium Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Spotify , öncelikle dijital müzik, podcast ve video hizmetine erişmenizi sağlayan bir uygulamadır. Bunu kullanarak, tüm ülkelerin sanatçılarından milyonlarca şarkı ve diğer ses içeriklerini dinleyebilirsiniz. Bu uygulamada ücretsiz olarak müzik çalabilir ve zevkinize göre parça önerileri alabilirsiniz, ancak gelişmiş özelliklerin keyfini çıkarmak için Spotify Premium’a sahip olmanız gerekir. Spotify bilgisayarlar, tabletler, telefonlar, hoparlörler, TV'ler ve arabalar dahil olmak üzere bir dizi cihazda kullanılabilir. Spotify Connect'i kullanarak bir cihazdan diğerine geçiş yapmak da mümkündür.

Bu uygulamanın premium planını kullanmaya devam etmek istemiyorsanız, Android, iOS, Mac veya Windows'tan erişseniz de aboneliği uygulamasından iptal edemeyeceğinizi bilmeniz gerekir. Spotify platformunda açmış olduğunuz premium üyeliği iptal etmek için ilk olarak, hesabınızın da açık olduğu bir cihaz gerekir. Bu cihaz telefon, bilgisayar ya da tablet olabilir. Bu işlemleri sağladıktan sonra, premium üyeliğinizi iptal etmek için yazımızı okumaya devam edin.

l Spotify platformunu uygulamasından ya da web sitesi üzerinden açın ve hesabınıza girin

l Planlarınızın yer aldığı sayfaya geçin.

l Planınız bölümünün altında, Planı Değiştir 'i seçin.

l Spotify'ı İptal Et'i bulmak için aşağı kaydırın ve İptal Premium'u tıklayın.

Premium hesabınızı bu şekilde iptal edebilirsiniz. Ayrıca üyeliğiniz iptal olsa da Spotify hesabınızı koruyabilirsiniz. Süreç, müzik akışı sırasında reklamları içeren ücretsiz planı aracılığıyla Spotify'ı kullanmaya devam etmenizi sağlayacaktır. Spotify ücretsiz plan kullanıcısı olarak, çalma listelerinizi ve kayıtlı müziklerinizi saklayabilirsiniz. Premium planı iptal etseniz bile, bir sonraki fatura tarihine birkaç gün kala tüm premium özelliklere erişmeye devam edebilirsiniz.

Plan Değiştirme Seçeneği Kullanılamıyorsa Ne Yapmalıyım?

Planınızı değiştirme seçeneğini bulamıyorsanız, Spotify aboneliğiniz bir cep telefonu veya internet sağlayıcısı şirketinden aldığınız bir paketin parçası olabilir. Bu durumda, ücretli aboneliğinizi iptal etmek için o şirkete ulaşmanız gerekir.

Spotify Premium'a Tekrar Yükseltebilir miyim?

Gelecekte üyeliğinizi değiştirirseniz ve tekrar Spotify premium üyesi olmak isterseniz, bunu yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bir Premium hesaba kaydolmak. Özellikle ilk kez kaydolmak için bir promosyon kullandıysanız, hizmet için daha yüksek bir fiyat ödemeniz gerekebileceğini unutmayın.

Çeşitli nedenlerden dolayı Spotify premium kullanıcısı olmayı bırakmak ve ücretsiz kullanmak isteyebilirsiniz. İptal ettikten sonra YouTube Music veya Apple Music gibi diğer müzik akışı servislerini denemek isteyebilirsiniz. Aksi takdirde Spotify'ı ücretsiz kullanıcı olarak da kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!