Sağlıklı ve Parlak Bir Cilt İçin

Sağlıklı ve Parlak Bir Cilt İçin

 

  Kadın erkek herkesin dinamik ve iyi görünmesi için gerekli olan en önemli bakım kurallarının başında şüphesiz ki cilt bakımı gelmekte. Hangi kıyafeti giyerseniz giyin, hangi kokuyu kullanırsanız kullanın, ömür boyu sahip çıkmanız gereken en kıymetli kıyafetiniz cildiniz. Ne kadar sağlıklı görünen bir cilde sahip olursanız, o kadar yaşınızdan genç ve bakımlı görünürsünüz. Peki iyi görünmek için cildinize nasıl bakacaksınız, neler yapacaksınız? 

 

  • Temiz bir cilt: Öncelikle cildinizin temiz olması çok önemli. Cildinizi ne kadar temiz tutarsanız, o kadar hava alır. Bu sebeple cilt temizleme ürünlerini, cildinizin yapısı ölçüsünde kullanın. Kuru ciltlerde daha nem bazlı temizleme sütleri ve nem içerikli jellerinden, yağlı ciltlerde ise temizleme sabunları ve yağlı ciltlere özel jellerden faydalanın.

 

  • Sağlıklı Cilt için Su için: Suyun vücudumuz için önemi büyük. Su içmek cilde gözle görülür düzeyde fayda sağlıyor. Daha canlı ve pürüzsüz görünmesindeki en büyük etmenlerden biri bol su içmek. Cildin kuru, yıpranmış, çizgileri belirgin olmasının sebebi suyun vücutta az olmasından kaynaklı. 

 

  • Düzenli Beslenme: Beslenme düzeni vücudunuz için olmazsa olmaz bir faktör. Sağlık açısından önem arz eden düzenli beslenme, cildiniz için de olmazsa olmaz bir faktör. Sağlıksız beslenme alışkanlıklarınızı bir kenara bırakarak daha yararlı besinlerle vücudunuzu içeriden destekleyin. Unutmayın ki siz, beslenme alışkanlıklarınızın eserisiniz.

 

  • Güneşe Dikkat: Güneş ışınlarının D vitamini açısından faydası bilinse de, bir taraftan cildimiz üzerindeki etkileri de göz ardı edilemeyecek kadar çok. Güneşin özellikle dik açılarla geldiği saatlerde dışarıda olmamak, yanı sıra düzenli olarak her mevsim güneş kremi kullanmak gerekli. Güneş ışınlarına maruz kalan cilt lekelenmeye, gereğinden fazla kırışmaya ve matlaşmaya meyillidir.

 

  • Vitamin ve Kollajen Desteği: Cildinize içeriden bakım yapılmasının önemini bahsetmiştik. Beslenme düzeninin yanında vücudunuzda eksikliği olan vitamin ve mineraller için takviye gıdalardan destek almak, cilt bakımınıza büyük katkı sağlayacaktır.

 

Siz de daha genç bir görünüm için cildinizi korumayı ve doğru şekilde beslemeyi unutmayın. Rutin bakımlarınız ve ufak dokunuşlarla artık sağlıklı, parlak görünen bir cilt için bir adım daha öndesiniz. 

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!