Doğru Karar Vermek İçin Okunacak Dua

Doğru Karar Vermek İçin Okunacak Dua

Doğru karar vermek için okunacak bir kaç dua vardır. Hayatta bazen yeni bir başlangıç yapılır ya da yeni bir olayın içinde buluveririz kendimizi. Bir çok seçenek , şans , ihtimaller var . Yaşam zaten seçtiklerimizden ibarettir derler ya hani ! Bu olaylar ve ya bu durumlar karşısında bazen ne yapacağını şaşırır insan . Hangi vereceğim karar iyi kötü sakıncalı ve o bazı anlar olur sadece dualara sığınırsınız.

Doğru karar vermek için okunacak duaları sizer için bu yazımız da derledik. Hayatınız neşe dolu dualarınız kabul olsun.

Kur’an-ı Kerim’de Kehf Suresi 10. ayette geçen bir işe başlarken ve karar aşamasında okunan duanın duanın Arapçası, Türkçe okunuşu ve anlamı...

  • Kehf Suresi 10. Ayet Arapça:

رَبَّنَا آتِنَا مِن لَّدُنكَ رَحْمَةً وَهَيِّئْ لَنَا مِنْ أَمْرِنَا رَشَدًا

  • Kehf Suresi 10. Ayet Okunuşu:

“...Rabbenâ âtinâ min ledunke rahmeten ve heyyi' lenâ min emrinâ raşedâ(raşeden).”

  • Kehf Suresi 10. Ayet Anlamı:

“...Ey Rabbimiz! Bize katından bir rahmet ver ve içinde bulunduğumuz şu durumda bize kurtuluş ve doğruluğa ulaşmayı kolaylaştır.”

Doğru Karar Vermek İçin Okunacak Esma

Bir işe ya da evliliğe başlarken doğru karar verebilmek için yukarıda ki dualara ek olarak şimdi paylaştıklarımızı da yapabilirsiniz.

  1. Her gün “1000 defa Ya Mübdiü c.c” okursa karar verme gücü kazanır.
  2. Unutkanlık için;”Ya mübdiü Ya Müıydü” zikrine devam ederlerse, hatırlama gücü kazanırlar.bazı şeylerin esrarına vakıf olur.
  3. İşlerine başlamadan önce 57 defa  “Ya Mübdiü c.c” okursa başarıya ulaşır.

Evlilikte Doğru Karar Vermek İçin Okunacak Dua

Hayırlı bir evlilik mutlu bir yuva için Furkan Suresi 74. ayeti okuması önerilmektedir.

Mutlu huzurlu bir evlilik yapmak, hem bu dünyada hem ahirette evliliğin devam ettirilmesi için okunabilecek dualar bulunur. Bazı rivayetlere göre Hz. Muhammet (SAV) yeni evlenen bireylere Bareka'llahü duasını okurdu. Bu dua yeni evlenen çiftlere okunacak en hoş dualardan bir tanesidir.

Hayırlı ve mutlu bir evlilik için Allah'ın (c.c) güzel esmalarından 3 tanesi ve Haşr suresinde bulunan son 3 ayetin okunması gerekir. Öncelikle Besmele çekilerek evlenme duası okunmaktadır.Ardından ise esmalar ve ayetlerin okunması gerekmektedir. Her esmanın 7 kere okunması gerekirken ayetlerin 1 kere okunması yeterli olacaktır.

Okunması gereken esmalar;

  • El-Vedud Esması
  • El-Cami
  • El-Mucid Esması

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!