Faranjit Tedavisinde En Etkili İlaç ,Faranjite İyi Gelen İlaç İsimleri

Faranjit Tedavisinde En Etkili İlaç ,Faranjite İyi Gelen İlaç İsimleri

Faranjit tedavisinde en sık kullanan ve etkili ilaçların sizlere bir listesini yaptık. Yazımızın devamında paylaşacağız. Faranjit ; grip gibi basit bir hastalık değildir. Gribin bir kaç adımda ötesinde ; çoğunlukla kış mevsimi ile beraber ortaya çıkar ve görüldüğü kişiler de ateş, halsizlik ve boğaz ağrısı gibi rahatsızlıklara sebep olur.

Boğaz bölgesi ya da yutak bölgesinin tahriş olmasından dolayı rahatsızlık oluşturan faranjit, akut faranjit ve kronik faranjit olmak üzere iki grupta incelenmektedir. bu durumlara göre ilaç tedavisi uygulanmaya başlar.

Faranjit İlaçları

Faranjit tedavisinde en etkili ilaç doktorunuzun yazdığı reçetedir. Genellikle faranjit antibiyotik ilaç kullanmadan çabuk atlatılamaz. Spreylerde en büyük destekleyici ilaçlardır. 

Normal bir soğuk algınlığı veya grip gibi evde kendimizce tedavi yöntemleri uygulayarak asla hastalığı atlatamazsınız. 

Faranjit rahatsızlığı döneminde yutkunma sorunları yaşanabilir. Doktorlar genelde tablet veya hap reçete eder. ama boğaz da şişlik ve yutkunamama gibi sorunlar olduğunda kana daha hızlı karışan ve etkili olan enjeksiyon yani iğne de reçete edebilir.

Faranjit İlaç İsimleri 

Yukarıda anlattığımız durumlara göre bu hastalığın tedavisinde en çok kullanılan antibiyotik ilaçlar , tablet ve ampülleri sizler için listeledik.

 1. Klamoks
 2. Augmentin
 3. Zimaks
 4. Amoklavin
 5. Cec
 6. Aksef
 7. Cipro
 8. Macrol

Faranjit hastalığı bebekler dahil her yaş grubunda görülebilir. Ama bebekler de ilaç tedavisi boyu , yaşı ve kilosuna göre ilacın doz miktarını belirlenir. Mutlaka çocuk doktorunuz ile görüşün asla kendi düşüncenize göre bebeğinize antibiyotik tedavisi uygulamayın !

Faranjit Sprey İsimleri

Yukarıdaki antibiyotikler dışında tedavi gerektiren durumlardan en önemliside viral enfeksiyonlardır. Antibiyotik ile virüs tedavi edilip yok edilemez. Bu yüzden spreyler ve ya gargara gibi antienflamatuar  , anti histaminik kategorisindeki ilaçlar kullanılır. Bunlar ; 

 1. Majezik Sprey ,
 2. Andorex Sprey , 
 3. Immumax Sprey , 
 4. Rheumon Sprey , 
 5. Tantum Verde Gargara

Bu sprey ya da gargara ilaçları sayesinde boğazınızı ve yutkunmanızı rahatlatacaktır. Daha rahat hissetterecektir sizi. 

Eğer vücudunuzun herhangibir yan etkisi yok ise Arveles ve Majezik ilaçlarının hap formunu kullanırsanız bedeniniz de ki yorgunluk ve ağrılı hissin azalmasını sağlayabilir. 

Herkese sağlıklı ve mutlu günler dileriz !

 

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!