Kamfolin Krem Nedir ?, Kamfolin Merhem , Kamfolin Pomad

Kamfolin Krem Nedir ?, Kamfolin Merhem , Kamfolin Pomad

Kamfolin Krem genellikle omurga ve eklem hastalıklarını ve çeşitli kas ağrılarını gidermek için kullanılır. Ezilme , burkulma gibi rahatsızlıklar içinde kullanılır. Yazımızda detaylıca bu pomad kremin ne işe yaradığını , yan etkilerini vb. konuları ayrıntılı şekilde anlatacağız.

Kamfolin krem için pomad ve ya merhem de denilmektedir. Beyaz ve kırmızı çizgili bir kutuda 50 gramlık tüplerde tek formu vardır. Bu ilaç sadece reçete ile eczanelerden temin edebilirsiniz.

Kamfolin Pomad Ne İşe Yarar ?
 

  1. Tıpta periartrit olarak bilinen eklem çevresindeki dokularda iltihaplanma sorununu ortadan kaldırır.
  2. Ağrılı omuz tutulmalarının giderilmesinde  edilmesinde kullanılır.
  3. Ezilme,burkulma gibi yumuşak doku travmalarını iyileştirmek için kullanılır.
  4. Sinir sıkışması gibi durumlarda sorunlu bölgeyi rahatlatır.
  5. Romatizmal iltihaplanma rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır.
  6. Kireçlenme sonucu ortaya çıkan ağrıların giderilmesinde kullanılır.
  7. Kas ve iskelet sistem hastalıklarının tedavi sürecinde kullanılır .
  8. Eklem bölgelerinde ağrılı şişlik yaşanırsa , şişliğin ve ağrının yok olmasında rol oynar.

Bu kremi kesinlikle 18 yaşından küçüklerin kullanılması önerilmemektedir. Doktor tavsiyesi ile kullanılması önerilmektedir. 

Kısaca bu ilaç : Bu merhem, gücenmelerin, burkulmaların, artrit, morarma, bel sızısının, boyun sızısının veya sırt sızısının neden olduğu adale veya eklem sızısının giderilmesi için uygulanır.

Kamfolin Merhem Yan Etkileri
 

Kullandığınız her ilacın yan etki gösterme ihtimali vardır. Her ilaçta olduğu gibi bu ilacında yan etkileri mevcuttur. Aşağıdaki olaylardan birini yaşarsınız lütfen ilaç kullanımını bırakıp doktorunuz ile görüşün.

Kremin sürüldüğü yerde kızarıklık, hafif kaşıntı veya ciltte pullanma meydana gelebilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya daha da ilerlerse ilaç kullanımı bırakıp doktorunuz ile görüşmelisiniz.

Başka görülebilecek yan etkiler ise şunlardır ; kabarcıklanma, şişme, uygulama yerinde artan ağrı veya olağandışı ağrı gibi yan etkileri görürseniz bu ilacı kullanmayı bırakmalısınız.
 

Kamfolin Krem Fiyatı 2022
 

2022 yılında ilaç sektöründe ki yapılan zamlardan sonra her ilaç payına düşen zamı aldı ve fiyat artışları yaşandı . Bu ilacı sadece doktorunuzun reçete ile eczanalerden temin edebilirsiniz. Kullanım şekli ve gün içerisinde kaç kere süreceğiniz değişmektedir. 

İlaç bir çok farklı hastalık için kullanılmaktadır. Kaslara göstermiş olduğu etki ;  cildin serin ve ardından sıcak hissetmesidir. Bu sebeple doktorunuz size kullanım talimatını belirtip bildirecektir. 

Kamfolin Pomad krem 2022 KDV hariç fiyatı 11.89 TL’dir.

Sağlıklı günler dileriz !


 

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!