Emla Uyuşturucu Krem Nasıl Kullanılır ? , Emla Krem Fiyatı

Emla Uyuşturucu Krem Nasıl Kullanılır ? , Emla Krem Fiyatı 


 

Emla uyuşturucu krem bazı cilt operasyonlar ve işlemleri için kullanılmaktadır. Kadınlar arasında özellikle ağda , epilasyon öncesi ve kullanımı oldukça yaygındır. Küpe ve ya piercing taktırmadan önce, botoks uygulamaları öncesinde bu krem sürülür.

Emla Uyuşturucu krem sayesinde işlemler daha acısız olur.  Çünkü krem sürüldükten sonra geçici hissizlik ve duyu kaybı yaşanır. Bu krem hakkında daha fazla bilgiyi sizler için derledik. Başlıklar ve maddeler halinde yazımızın devamında açıklamış olacağız.

Emla Krem Nasıl Kullanılır ?

Kremi uygulayacağınız alanı temiz olduğundan emin olun. Krem miktarı ne kadar fazla etkisi o kadar fazla olur diye sakın bir hata yapmayın ! 

Kremi nohut tanesinin büyüklüğü kadar sıkıp kullanmanız yeterli olacaktır. Emla kremi sürdükten sonra beklemelisiniz. Eğer ağda öncesi sürüyorsanız 1 saat beklemeniz gerekir. Kulak deldirmek için ise 10 dakika beklemeniz yeterlidir. 

Kremin uyuşturma etkisini en iyi şekilde almak istiyorsanız ; Emla’yı sürdükten sonra gazlı bez, bandaj veya streç film ile bölgeyi kapatıp bekletin.

Uygulama sonrasında cildinizin birkaç saat boyunca uyuşuk kalabileceğini unutmayın. O yüzden hemen panik olmanıza gerek yok diyebiliriz.
 

Emla Uyuşturucu Krem İçeriği Nedir ?

Bu kremi bu kadar eşsiz , popüler ve kullanımını yaygın olmasının sebebi içeriğinde etki maddeleri sayesinde elbette. Bu etken maddeler nelerdir ? hemen cevaplayalım .

Krem ; Hücre zarındaki sinirlere zarar vermeden etki eder. Bu etkiyi Lidokain ve Prokain yapar . Bu etken maddeler kısa sürede bölgesel uyuşmaya neden oluyor. İçerik açısından da diğer piyasadaki kremlere göre daha hafif içerikli ama etkili olduğu için ufak cilt operasyonu yapan hekimlerde bu kremi kullanmayı tercih ediyor.

Kremin altın kuralı epilasyon ve ağda öncesi kullanacaksanız 1 saat öncesinde sürüp beklemektir.
 

Emla Krem Fiyatı 2022 
 

Bu kremi hem eczanelerden reçeteli ve reçetesiz olarak temin edebilirsiniz. Hem de internet satış platformlarından satın alabilirsiniz. Kremin bir tüpü 5 gramdır. Satışı ise 5 adet x 5 gramlık tüpler olarak yapılır. 2022 yılında tüm sektöre gelen zamlardan sonra emla kremde payına düşen zamı aldı. Emla uyuşturucu krem 2022 fiyatı KDV Hariç 203.90 TL’dir. 

Fiyatın pahalı olmasından dolayı herkes isyan etse de mecbur ve ihtiyacı olduğu için almak zorunda kalıyor. 

Emla Krem Ne İşe Yarar ?

Yazımızın başında kısaca bahsetmiştik , başka hangi operasyon ve ya işlemlerde kullanılır hepsini toparlayıp sizler için listeledik.

 1. Ağda öncesi (acısız ağda için ) ,
 2. Lazer operasyonları öncesi,
 3. Küpe ve piercing işlemlerinden ,
 4. Kalıcı dövme işlemlerinde ,
 5. Küçük erkek çocuklarda sünnet operasyonu öncesinde
 6. Genital bölge dahil ciltteki siğillerin alınmasında
 7. Botoks işlemleri öncesinde cildi uyuşturmak için kullanılır.

Emla Krem Kullananlar

İnternet platformlarında yazılan yorumları sizler için derledik. 

 • ‘’ igneli yada lazer epilasyon gibi acili isemlerde bayanlar arasinda yaygin kullanimi olan uyusturucu ozellikli kremdir. yanik icinde kullanilabilir. ozellikle de yemek yaparken sicak tepsiye veya tencere dokunuldu mu kucuk bolgeye bolca surerek icerisinden cikan bantla o yoksa strec film ile sarip 10 dk aciya dayanarak acinin uzun vadesine engel olan kremdir. candir.
 • tıp dünyasının yurdum kadınlarına armağanıdır. ancak ürünü yeni fiyatıyla satın almak, emlasız epilasyon yaptırmaktan daha acılı hale gelmiştir.
 • ilk kullanımda prospektüsünü okumadan, epilasyondan 20 dakika öncesi sürmem ile parayı da çöpe attık hissi uyandırmış, sonrasında hem o kadar parayı boşa mi verdik düşüncesi hem de çevreden duyduğum tavsiyeler ile tekrar deneme kararı almam ve epilasyondan 1 saat öncesi sürmem ile beni kazanmış harika kremdir. eğer benim gibi hemen sürülen bölgede uyuşma, hissizlik bekliyorsanız yanılırsınız. kremin olayı epilasyon anında daha önceleri çektiğiniz acının yüzde birini bile hissetirmemesidir.
 • işe yarayanlara gerçekten şaşırdım. lazer epilasyon öncesi kullandım hiçbir şey değişmedi 1 saat öncesinden de denedim belli bölgeye eczacının dediği zaman kadar da bekletip yaptım hiçbir türlü işe yaramadı. ‘’

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!