Thermoflex Ağrı Kesici Krem , Thermoflex Krem

Thermoflex Ağrı Kesici Krem , Thermoflex Krem

Thermoflex Ağrı Kesici kremi hem kas gevşetici hemde ağrı kesici özelliğe sahiptir. İskelet ve kas sisteminde oluşan  ağrıları, sancıları ve sıkışmaları tedavisi için kullanılan bir ilaçtır . Boyun tutulması, bel tutulması, omuz tutulması, bel ağrısı, boyun ağrısı, kas ağrısı, kas sıkışması gibi ağrılarının giderilmesi amacıyla sorunlu bölgeye sürülür.

Thermoflex Merhem içeriğinde kortizon bulunmadığı için kullanım açısından daha güvenlidir.

Krem konusunda  diğer yazılırımızı paylaşıyoruz . Başlıklara tıklayarak diğer yazılarımıza kolayca ulaşabilirsiniz. 

 Thermoflex Krem Ne İşe Yarar ?,  Thermoflex Merhem Yakar Mı ?

  1. Bursit ve siyatik 
  2.  Kas ve iskelet sistemi hastalıkları, 
  3. Donmuş omuz rahatsızlığı,
  4. Bel ağrısı, 
  5. Boyun ağrısı,
  6.  Kas ağrısı,
  7.  Tendinit, 
  8.  Lumbago, 
  9. Kaza ve spor yaralanmaları sonucu oluşan ezilme, incinme, burkulma ve zorlama gibi durumları iyi eder.
  10. Dolaylı olarak kas gevşetici etkisi de var ve kasları gevşetir.

Yukarıdaki hastalıkların tedavisi için problemli bölgeye ince bir tabaka halinde bu krem sürülür. Bu krem minik bir yanma hissi vermesinin sebebini kısaca açıklayalım. Topikal krem, anında süratli soğutma ve ardından derin ısınma ve artan dolaşım sağlar. Uzun süreli ısı hissi için dolaşımı uyarır. Bu ısı hissi yayması özelliği sayesinde ağrı ve şişliği azaltmaya yardımcı olur. donmuş ve tutulmuş kasların gevşemesini sağlar. 

50 gramlık kutularda ve tüplerde satılmaktadır ve beyaz-sarı kutusu vardır. Deri üzerine sürülerek kullanılır ve kortizon barındırmaz .. Streoid olmayan (kortizonsuz) anti-romatik (romatizma tedavisi) ilaçlar grubunda bulunmaktadır. 

Thermoflex Krem Fiyat 2022

Son aylardır ülkemizde yaşanan zam olayları sonucu ilaçlarda üzerine düşün zam payını aldı ve her ilaçta bir fiyat artışı yaşandı. Bu ilacı sadece reçeteli olarak eczanelerden alabilirsiniz. Thermoflex ağrı kesici krem 2022 fiyatı KDV Dahil 38,01 TL’dir. 

 

Thermoflex Krem Nasıl Kullanılır?

İlacın etken maddeleri  Etofenamat (1 gramda 100 mg bulunur.), Benzil nikotinat (1 gramda 10 mg bulunur.) .Bu krem topikal uygulama ile kullanılır. Yani sadece cilt üzerine sürülerek kullanabilirsiniz. Bu kremin masaj başlığını kullanarak sorunlu ve çevresine dairesel hareketlerle yedirerek sürün.

Her kremi sürerken nohut büyüklüğü kadar sürmeniz yeterli olacaktır. Gün içerisinde en az 1 en fazla 3 kere kullanabilirsiniz. 

Not olarak hamile ve emziren anneler için şu bilgiyi paylaşalım . Gebeler de bu krem kullanılmamalıdır Gerekli olduğunu düşünürseniz mutlaka  doktor önerisi ile kullanılmalıdır. Emziren annelerde bu krem kullanılmaz. Emziren annelerde anne sütüne geçip geçmediği bilinmiyor.

 

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!