Siğil Duası  , Peygamberimizin Siğil Duası , Siğil İçin Dua

Siğil Duası  , Peygamberimizin Siğil Duası , Siğil İçin Dua

Siğil Duası geçmişten günümüze kadar gelmiş ve uygulanan bir duadır. Siğil bir cilt rahatsızlığıdır. Bazen ilaçlar tedaviler uygularsanız ; manevi açıdan da bu işlemleri güçlendirmek ve uygulasanız da kaybedecek bir şeyiniz olmayacaktır.

Siğil Duası Peygamber Efendimiz tarafından söylenmiş en yaygın olan kısa duasını sizlerle adım adım paylaşacağız. Çünkü vücuttaki siğillerin geçmesi için okunması gereken birden fazla dua vardır.

Siğil İçin Okunacak Dua

‘’ Em ebremu emren feinna mubrimun. (Zuhruf suresinin 79.ayeti) ‘’ Peygamber Efendimizin duasıdır.  Peygamber Efendimiz bir hanımının elinde siğil görür ve bu duayı okur.

Siğil için bu duayı 7 kere okumanız ve okurken şehadet parmağınızı gezdirip hem de üflemeniz gerekir. 

Bu sayede siğilden bir an evvel kurtulacaksınız inşallah.

Bu dua için uygulanma farklı bir şekli de vardır. Öncelikle şunu da belirtmeliyiz ki duaları okumadan önce abdest almanız gereklidir. Sessiz sakin bir odada duanızı etmenizi öneririz.

Bu duayı 40 kez okuduktan sonra elinize bir tükenmez kalem (siyah, mavi veya kırmızı tükenmez kalem) alıp siğillerin çevresini bu kalemle çizmelisiniz. Bu işlemi müteakip şu duayı 1 kez okumalısınız:

"İlâhî derdin şifası sende, derdin zahiri tende. Sen şifa veren Şâfi ve duaları kabul buyuran Baki'sin. Şifa ver Allah'ım. Âmin."

Bu şekilde 1. siğil duası bitmiş oluyor. Yukarıda da değindiğimiz gibi eğer duayı çocuklar üzerinde tatbik edecekseniz, bu işlemleri siz çocuk üzerinde uygulamalısınız. Ve çocuğun siğillerini de siz kalemle çizmelisiniz.

Siğile Okunacak Dua

Bir diğer okunabilecek dua da :

Siğil duasının Arapça ve Türkçe okunuşu şu şekildedir:

‘’ Bismillahirrahmanirrahim. Allahümme müsağğiral kbiri ve mükeb biressağiri sağğir ma bi. Amin.

Büyüğü küçülten ve de küçüğü büyülten Allah'ım. Bendeki siğilleri küçült. ‘’

Siğil Duası Nasıl Yapılır ?

diğer başka 2 duayı da sizler ile paylaşıyoruz.

‘’Ve yes eluneke anil cibali fekul yensifune nesfa. (105. ayet) La tera fiha ivecen vela amta. (107. ayet)

Senesimuhu ale hurtum. İnna belev nahum kema belevna ashabel cenneh, iza aksemu le yasri munneha musbihin. Vela yestesnun. Fe tafe aleyha taifun min rabbike ve hum naimun. Fe asbahat kes sarim. ‘’

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!