BAKIMIN OLMAZSA OLMAZI KREMLER

BAKIMIN OLMAZSA OLMAZI KREMLER

Kremler, kozmetik sektörünün en çok tercih edilen ve makul fiyatlarda satılan çeşitleri de olan, sıkça kadın erkek herkesin tercih ettiği bir bakım ürünüdür. Cilt ile ilgili her problemin çözümünde kolaylıkla başvurabilir ve cilt sorunumuzu ortadan kaldırabiliriz. En basit olan nemlendirmesinden kadınların sıklıkla tercih ettiği kırışıklıkları azaltmasına kadar çok geniş yelpazede işimize yaramakta. Peki krem alırken nelere dikkat ediyoruz? Hangi özelliklerini önemsemeliyiz? Markanın buradaki işlevi nedir?

 

  Bu soruları yanıtlamadan önce bahsetmeliyiz ki kolay ulaşılabilir olan ve piyasada yüzlerce çeşidi bulunan kremler bizler için kullanışlı ürünler gibi gelse de, bu durumun yarattığı bir sürü sıkıntı mevcuttur. Herhangi bir sebeple alacağınız kremin içeriğini, detaylarını tam anlamıyla bilmeden yalnızca ihtiyacınıza yönelik olduğu düşüncesiyle tercih etmeniz, cildinizde bilmediğiniz allerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Öncelikle cilt tipinizi iyi bilmeniz, allerjik tepkimelerinizden haberdar olmanız ve bir ürün almadan önce çok iyi araştırmanız gerekir. 

 

  Marka diye bahsettiğimiz konunun en sık rastlanılan yanı, bilinen bilinmeyen bir sürü isimde ürün çıkmış olması ve merdiven altı diye tabir edilen ürünlerin sıklıkla satışının yapılmasıdır. Artık marketlerden bile temin edilebilen kremlerin hangi firma tarafından üretildiği, gerçekten dermatolojik testlerinin yapılıp yapılmadığı iyi araştırılmalıdır. Sonuçta bu ürünlerin içerisinde belli düzeyde kimyasallar bulunmaktadır. Sırf ömrü uzun olsun diye bile içerisinde bulunan kimyasal maddeler bu ürünleri çok da masum yapmıyor maalesef. 

 

  Biraz da ürünlerin çeşitlerini inceleyelim. Eklem ağrıları, yaralanmalar, burkulmalar, cilt kuruluğu, tahriş, cilt kusurları, sivilce ve akneler, yaşlanmaya bağlı lekelenme ve kırışıklıklar gibi bir çok sebeple kullanılan çeşitli jel, merhem ve kremler mevcuttur. Bir örnek verirsek ağrı için kullandığımız ürünün yalnızca belli bir süreliğine ağrıyı azaltacağını ancak etkisi geçtikten sonra ağrınızın tekrarlanacağını bilmeniz gerekir. Sonuçta tedavi edici özelliği olmayacaktır. Tıpkı bunun gibi yaşlanma etkilerini azaltan kremler genellikle düzenli kullanım ister. Düzenli kullanımı bıraktığınız an o geçici etki de ortadan kalkacaktır. Ancak antibiyotikli kremlerin yara vb durumlarda iyileştirici özelliği gözlenmiştir. Bu yüzden kullanacağınız ürünün etken maddesinin ne gibi faydası olduğunu bilmeniz önem taşır. Kendinizi asla riske atmayın.

 

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!