Balaban Krem Neye İyi Gelir ? , Balaban Pomad Krem Nedir ?

Balaban Krem Neye İyi Gelir ? , Balaban Pomad Krem Nedir ?

Balaban krem kullanımı oldukça yaygın ve çok yönlü tedavilerde kullanılır. Balaban krem tırnak batması , enfeksiyonlu sivilce tedavisi , sakal bölgesinde görülen kıl kökü iltihabı gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. 

Cildin yeni derimizin her türlü olumsuz etkisinden kurtulması için bir deri onarım kremi desek aynı zamanda yanılmayız. Bu pomad kremi sadece eczanelerden doktorunuzun reçetesi ile alabilirsiniz.

Bu krem antibiyotikli krem kategorisindedir. Doktor reçetesi olmadan kullanmanız önerilmemektedir.

Daha fazla bilgiyi bu yazımız da sizler için derledik. Hangi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır ? , fiyatı nedir , ne işe yarar hepsini kısa ve öz biçimde sizlere aktarıyoruz.

Balaban Pomad Nedir ? Balaban Pomad Ne İşe Yarar ?

Balaban Krem içindeki etken maddesi ;  Mupirosin sayesinde özel bir kremdir. içeriğinde yardımcı maddeler olarak propilen glikol, makrogol 4000, makrogol 400 ve saf su bulunuyor. Aşağıda sayacağımız hastalıkların giderilmesi ve tedavi sürecinde kullanılır.

  1. Apse, çıban, iltihaplı sivilce gibi rahatsızlıkları ortadan kaldırıyor.
  2. Derideki bakterilerden kaynaklı enfeksiyonu iyileştirir.
  3. dikiş atılmış yaraların daha kısa sürede iyileşmesini sağlar.
  4. sakal bölgesinde görülen kıl kökü iltihabı (sikozis barbae) tedavisinde kullanılır.
  5. İçi irin dolu dolu iltihaplı sivilce ve , şişkin sivilcelerin yok olmasını sağlar.
  6. Cilt yüzeyinde bakterilerin üremesini, bakterilerin daha geniş alanlara dağılmasını önlüyor.
  7. Kızarık ve bulaşıcı bir deri hastalığı olan İmpetigo tedavisinde kullanılır.
  8. Cildimizde oluşan tahrişi, aşınma ve çatlakları etkili bir şekilde iyileştiriyor.

Balaban Pomad Nasıl Kullanılır ?

Bu ilaç topikal kullanım içindir. Balaban kremi elinizle temas ettirmeden sadece problemli bölgeye sürün . Bir gazlı bez , pamuk ve ya , kulak pamuğu yardımı ile sorunlu bölgeye yavaşça sürün. Kremi sürülen bölgeyi temiz bir gazlı bezle ya da  steril bir bez kapatın. 

Gün içerisinde pomad en fazla 3 kere sürülebilir. Bu kremi 10 günden fazla kullanmanız önerilmez. Kremi sürdükten sonra 10 gün içerisinde bir değişim yok ise acilen doktorunuza başvurmanızı öneririz.

Balaban Krem Fiyat , Balaban Pomad Fiyatı 2022

2022 yılında ilaç sektöründe ki yapılan zamlardan sonra her ilaç payına düşen zammı aldı ve fiyat artışları yaşandı . Bu pomad krem 15 gramlık ufak beyaz tüpler içerisinde yer alır. Sadece eczanelerden doktor reçetesi ile alınabilir.  Balaban pomad fiyatı KDV Dahil 31.19 TL’dir.

 

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!