Ali Nazik Yanına Ne Gider ? , Ali Nazik Yanına Ne Yapılır ?

Ali Nazik Yanına Ne Gider ? , Ali Nazik Yanına Ne Yapılır ?

Ali Nazik yanına en iyi yakışacak yemekleri sizler için listedik. Öyle bir liste ki bu ister şık davet soflarınıza , ister aile yemeklerinize isterseniz eğlence sofranıza özel menüler oluşturabilirsiniz. Yemek seçimleri tamamen sizin damak zevkinize ve keyfinize kalmış.

Ali Nazik yanına yakışacak çok fazla seçenek var. Osmanlı Mutfağından günümüze kadar gelen çok özel bir lezzettir. Patlıcan ve kıymanın özel buluşmasında ki o eşsiz lezzet hem gözünüzü hem karnınızı doyuracak.

Ali Nazik Yanına Ne Yakışır ?

Öncelikle çorba ve aperatif önerilerimizi listeyelim. Mezeler , ara sıcaklar buna dahil. Biz tüm yakışacak yemekleri sunuyoruz. Siz aradan seçip kendi menünüzü oluşturabilirsiniz.

1- Ezogelin Çorbası

Kırmızı mercimek çorbasından sıkılanlar için benzer tat ama farklı bir lezzet arayanlara en iyi çözüm ezogelin çorbasıdır. Hem bereketli olur , hemde yapımı oldukça pratiktir. Az malzemeli ama bol lezzetli bu çorba ile menünüzü oluşturmaya başlayabilirsiniz.

2- Tarhana Çorbası

Hem içinizi hem midenizi ısıtır. Ali Nazik yemeği yoğurt ile sunulduğu için yoğurtlu çorbaları yapmanızı önermiyoruz. Onun yerine ezogelin ve tarhana oldukça iyi bir başlangıç olacaktır. Hem de oldukça ekonomik tariftir. Bir öneri olarak şunu belirtelim . Her yörenin tarhana çorbası farklılık gösterebiliyor. Eğer çorbanızı daha lezzetli yapmak isteseniz et suyu kullanmanızı tavsiye ederiz . Et suyunuz yok ise bir et bulyon kullanabilirsiniz.

3- Salata

Ali Nazik yoğurt soslu olduğu için cacıl önermiyoruz. Onun yerine ister gavurdağ salata ister yeşil salata isterseniz çoban salata yapın . Tercih tamamen sizin ve damak zevkinize kalmış !

Ali Nazik Yanına Ne İkram Edilir ?

1- Pirinç Pilavı

Kar gibi bembeyaz bol lezzetli bir pirinç pilavı ana yemeğinizin yanına en iyi eşlik edecek seçeneklerden biridir. Özellikle et ve ya tavuk suyu kullanırsanız tadına doyum olmaz. Hem menünüzü tamamlar hem de doyuruculuk kat sayısını artırır.

2- Sebzeli Bulgur Pilavı

Pirinç pilavına göre daha fit bir tarif ve daha az kalorili bir seçenek isterseniz bulgur pilavını tercih edebilirisiniz. Sebzeli bulgur pilavı rengi ile sofranıza neşe damağınıza lezzet katacaktır. Yine menünüzü oldukça doyurucu olmasını sağlar. 

 

3- Barbunya Pilaki

Eğer ara soğuk olarak farklı bir hem meze hem yemek olsun derseniz en iyi seçenek barbunya pilaki diyebiliriz. Size ufak da bir sır verelim yapmaya üşenirseniz artık marketlerde bile hazır hali var sadece şık bir tabağa koymanız yeterlidir.

4- Zeytinyağlı Taze Fasulye

Ali Nazik yanına zeytinyağlı bir tarif isterseniz en iyi ve en lezzetli seçenek zeytinyağlı taze fasulyedir. Menünün lezzetine lezzet katacağına eminiz.

5- Tatlı

Tatlı konusunda seçimi tamamen size bırakıyoruz. Sadece yemek sonunda damak da kalan son lezzet olarak kalacağı için ağır şekerli ve şireli tatlı yapmanızı önermiyoruz. Daha hafif ve soğuk tatlı sunmanız iyi olur.

 

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!