Kalçadan Kilo Almak İçin Ne Yemeliyim ?

Kalçadan Kilo Almak İçin Ne Yemeliyim ?

Kalçadan kilo almak için hangi besinleri tüketmemiz gerekir ve neler yapmalısınız tüm cevapları sizler için yazdık. Günümüzde herkesin çok farklı güzellik algısı ve kendini iyi hissettiği haller oldukça farklıdır. Standart beden ve ya güzellik algısı yıkılmaya başladı. Bazıları kalçasından kilo almamaya bazıları ise tam tersini hedefliyor.

Kalçadan kilo almak isteme genellikle kadınlar spora başladıktan sonra daha çok ortaya çıkan bir istek haline geldi. Sporda vücut fitleşir . Postür ve iskeletiniz dikleşir ve sağlıklı bir konuma gelir. Fakat popo için ne kadar fazla kalça hareketi yapsanız da ; kalça ve basen bölgeniz yeterli yağ yok ise istediğiniz şekli vermek oldukça zorlaşır.

Kalça Büyütmek İçin Ne Yenir ?

Kalçadan kilo almak ve yeterli yağı almanız gerekir. Ama bunun için her şeyi yememeniz gerekir. Eğer dengesiz beslenirseniz sade poponuz değil her yerden kilo alımı yaşarsanız . Bölgesel kilo alıp vermek biraz zorlayıcı olabiliyor elbette. Ama biz size sağlıklı yağ alarak kalça büyütmekten bahsediyoruz. Yedikleriniz göbek ve başka bir yere değil sadece kalçanıza gidecek yağları paylaşıyoruz.

1 - Çiğ Kuruyemiş ( Fıstık , ceviz , badem )

Bu ürünleri kavrulmuş , paketli olarak değil kendi yağını kaybetmemiş olan çiğ formunda tüketmeniz gerekir. Sadece yukarıda saydığımız ceviz, badem ve ceviz üçlüsünü yediğiniz zaman içerisinde farkı göreceksiniz. 

Bu kuruyemişler protein ve yağ barındırır içerisinde. Hem vitamin ve mineral açısından zengindir. Hem kabızlık yaşamanızı önler. Enerjinizi yükseltir. Bir çok fazla yararını göreceksiniz. 
 

2- Kinoa

Kinoa aslında hayatımıza son yıllarda girmiş olabilir ama bir kere tanışan da vazgeçemiyor. Kinoanın içerisinde hem mineraller hem de asitlerden dolayı istediğiniz kalçaya kavuşmayı sağlar. Popo egzersizlerinden önce tüketmenizi öneririz. O zaman daha fazla etkisini görürsünüz.

 3- Yumurta

Yumurta Türkiye şartlarında sayılabilen en ucuz protein kaynağıdır. Protein deposu olduğu için kaslarınızın onarılmasını hızlandırır ve yardımcı olur. Ayrıca kaslarınızın da yapılanmasına olanak sağlar. Yumurtayı haşlayarak yemenizi öneririz. Yumurta salatası gibi bir çok farklı lezzeti deneyebilirsiniz.

Kalçadan Kilo Almanın Yolları Nelerdir ?

4-Yulaf Ezmesi

Spor hayatına başladıysanız zaten yumurta , kinoa ve yulaf ezmesi sizin vazgeçilmezden olacaktır. Yaptığınız sporu yedikleriniz ile desteklemeniz gerekir. Yulaf ezmesi hem uzun süre tok tutar hem de kalçadan kilo almanızı sağlar. Ayrıca kalp krizi ihtimalini de en aza indirilmesini saplar.

5 - Tavuk

Hem uygun fiyatlı , hem kolay  pişirilen pratik bir lezzettir. Kırmızı ete göre daha az kolesterol içerir bu sayede kalçadan kilo alımınızı kolaylaştırır. Tavuk bir çok lezzetli yemek tarifi ile yiyebilirsiniz elbette ama biz size ızgara halinde tüketmenizi öneririz. Yanmaz - yapışmaz tavada ya da döküm tavada çok az yağ ile pişirebilirsiniz . 

6-Avokado 

Avokado doymamış yağ oranı çok yüksek bir besindir. Yukarıda saydığımız proteinleri avokado ile destekleyebilirsiniz. Yulaflı yumurta ve avokado bir sabah kahvaltı menünüz olabilir. Avokado asıl kış aylarında ülkemizde daha ekonomik fiyatlarda oluyor. 

Avokado içerisinde aynı zaman da ; lif, potasyum , amino asit ve vitamin bulundurur .

7- Balık

Türkiye’nin malum ekonomik şartlarında dolayı her hafta düzenli  somon veya diğer protein değeri yüksek olan balıklar yiyelemeceği için size ekonomik tavs,ye vereceğiz. Ton balığı ama az yağlı ve protein değeri yüksek olan ürünleri tercih edin. almadan önce paketleri ve içerikleri dikkatlice kontrol etmenizi öneririz. 

Ton balığı sevmiyorsanız makarna ve sevdiğiniz biber ,yeşillik gibi ürünlerle karıştırıp yiyebilirsiniz.  Ton balığında Omega-3 sayesinde kalçadan kilo alabilirsiniz.

Kalçadan Bölgesel Kilo Alma Yöntemleri 

Bu dönemde sıvı tüketimine oldukça dikkat etmeniz gereken etmenlerden biridir. asitli meşrubatlar ve hazır meyve suları bedeninizin biçimini bozacaktır. Balanssız kilo alımına yol açacaktır. Bunların yerine; pekmezli süt, Evde taze sıkılmış meyve suları ve su içmenizi öneri ediyoruz. Bölgesel kilo alma meselelerinde, kanın sıvılık yani akışkanlık kazanması çok önemli bir rol oynar . Bunu da bol akışkan tüketimiyle sağlayabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz besinleri tüketirken ayrıca kalça hareketleriniz yapın ki istediğiniz ideal popoya sahip olabilin !

Sağlıklı ve mutlu günler dileriz !

 

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!