Arveles Parasetamol İçerir Mi ? , Arveles Ne İşe Yarar ?

Arveles Parasetamol İçerir Mi ? , Arveles Ne İşe Yarar ?

Arveles Parasetamol var mıdır  ? hangi ilaçlar parastemol içerir ve parastemolun zararı nedir ? bu gibi sorularınızın yanıtlarını derledik . Ülkemizde özellikle reçetesiz olarak kas gevşetici ve ağrı kesici ilaçlar oldukça fazla  tüketilmektedir. 

Arveles ilacı ise ; Yaygın olarak romatizmal ağrılar, ameliyat sonrası ağrılar, regl dönemi ağrıları, gut ağrısı ve akut kas iskelet sistemi ağrıları için reçete edilir.

Arveles Nedir ?

Arveles steroid olmayan antiinflamatuvar ilaçlar (NSAİİ) grubu bir ağrı kesici ve iltihap giderici özellikli bir ilaçtır. Arveles parasetamol içermez .Ama çok fazla sık kullanılırsa böbreklere, karaciğere ve mideye zarar verebilir. Arveles’in önerilen günlük dozu 25 mg’lik 3 tablettir. Doz aşımı yapılırsa mide kanaması ve kalp krizi riski oluşur. Ayrıca ciltte bozulmalar ortaya çıkar.

Arveles ilacı piyasa da 2 farklı form halinde satılır. 

  • Arveles 25 mg film tablet (Hap)
  • Arveles 50 mg/2 ml enjeksiyonluk çözelti içeren ampul (İğne)

Arveles Etken Maddesi Nedir ? , Arveles İçeriği 

Bu ilaç 25 mg’lik tabletler halinde satılan bu ilacın her tabletinde 25 mg deksketoprofen’e eşdeğer 36.9 mg deksketoprofen trornetamol maddesi bulunur. 

Mikrokristal selüloz ,mısır nişastası ,Sodyum nişasta glikolat ,Gliserol distearat ,Hipromelloz,Titanyum dioksit ,Makrogol 6000 ,Propilen glikol vardır. 

Arveles Fiyat 2022

Arveles reçete ile satılan bir ilaçtır. 2022 yılında ilaç sektörü de gelen zamlardan etkilendi ve bu ilaca da zam geldi . Arveles 2022 şubat fiyat verilerine göre 23,44 TL'den satılmaktadır. 2022 için Arveles ampul fiyat ise 31,78 TL'dir.

Parasetamol Nedir ?

Ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliği olan parasetamol sindirim sistemine girdikten sonra süratli bir biçimde bünyeye tesir eder.  Bu özellikleri sebebiyle grip ve soğuk algınlığı için üretilen ilaçlarda da kullanılmaktadır.

Parol, Novalgin ve Gripin gibi ağrı kesicilerde parasetamol bulunuyor. Parasetamol içerikli ağrı kesiciler uzun süreli kullanımda karaciğere zarar verir.

 

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!