İngilizce Olan Instagram Düzeltme İşlemleri

İngilizce Olan Instagram Düzeltme İşlemleri

Instagram sosyal platformda en çok ziyaret edilen yerlerden birisi. Çok sayıda kullanıcıya ev sahipliği yapan instagram hakkında pek çok soru merak ediliyor. Bunlardan birisi de İngilizce olan instagram düzeltme işlemleri. Instagram üzerinden yapılan güncellemeler platformda birtakım değişikliklerin yaşanmasına neden oldu. Instagramdaki uygulamalar yapılan güncellemeler nedeniyle İngilizce oldu. Uygulamaları Türkçe olarak yapabilmek için neler gerekli? Hangi işlemleri yaparsak platformdaki uygulamalar Türkçe olur? Tüm bunların cevabını yazımız içerisinde vermeye çalışacağız. Instagram üzerindeki uygulamaları Türkçe olarak yapabilmek için sırasıyla bazı yöntemleri yapmanız gerekir. Doğru ve dikkatli bir şekilde yaparak instagram üzerindeki uygulamaların Türkçe olarak devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram Hesabını Türkçe’ye Çevirmek

Sosyal medya platformlarından en hareketlisi olan Instagram çok kullanılan ağlardan birisidir. Çok sayıda kullanıcı buradan resim ve çeşitli videolar paylaşmakta çok sayıda kitleye ulaşabilmektedir. Hal böyle olunca instagram üzerinden işlemlerin kolay ve anlaşılır olması gerekir. Yapılan güncellemeler nedeniyle İngilizce olan imstagram hesabını Türkçe’ye çevirmek mümkündür. Instagram hesabını Türkçe’ye çevirmek için öncelikle platformdaki profilinize tıklayın. Tüm ayarlamaları buradan yapacaksınız. Profilinize tıkladıktan sonra ‘’Ayarlar’’ sekmesine basın. Ayarlar sekmesinde dil seçeneği karşınıza çıkacaktır. Burada dil seçeneğini Türkçe olarak işaretleyin. Hemen tüm telefonlarda Ayarlar sekmesinden işlemler yapılmaktadır. Bu şekilde çok kolay ve hızlı bir şekilde Instagram hesabınızda dil seçeneğini Türkçe işaretleyebilirsiniz.

Tüm Cihazlarda Uygulayabilirsiniz

Instagram İngilizce’den Türkçe’ye çevirme işlemleri hemen her türlü cihaza uyumlu olarak çalışabilmektedir. Telefonunuzun işletim sistemi ne olursa olsun ayarlar sekmesinden dil seçeneğine girerek kolayca çevirme işlemi yapabilirsiniz.

İçeriğimizde sık kullanılan sosyal platformlardan birisi olan İnstagram dil seçeneğinin nasıl Türkçe’ye çevrileceğini anlattık. Sizin de instagram dil ayarlarınız İngilizce üzerinden işlem görüyorsa söylediğimiz şekilde dil seçeneğini Türkçe olarak güncelleyebilirsiniz. Bu şekilde platform üzerindeki uygulamaları daha anlaşılır şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. İngilince bilenler için uygulamaların İngilizce olması çok sorun olmasa da bilmeyenler için platformdaki uygulamaları kullanmak zor olabilir. Bu bakımdan instagram üzerindeki uygulamaların Türkçe yaparak platform üzerinden kolay erişim ve uygulama sağlayabilirsiniz.

 

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!