Meteospasmyl Ne İçin Kullanılır ?

Meteospasmyl Ne İçin Kullanılır ?

Meteospasmyl ne sebeple kullanılır ve hangi hastalıkların tedavi süreceinde kullanılır hemen bahsediyoruz. Meteospasmyl ilacı özellikle mide ve sindirm rahatsızlıkları olanların en çok tercih ettiği ürünlerden biridir. Mide şişkinliği , düzensiz bağırsak olayları gibi bir çok hastalığın tedavi sürecinde kullanılmaktadır. Mide rahatsızlıklarını gerçekten çeken bilir. İnsanı aşırı huzursuz edici , yemekten soğutan sancılı bir dönemdir. İlaçlar sayesinde bu huzursuz dönemi elbette atlatmak mümkündür. Ama tabiki hangi gıdaları tükettiğiniz de rahatsızlığınızı da not almanızı ve dengeli beslenmenizi öneririz.

Meteospasmyl ilacı bağırsakta ve midede meydana gelen hazımsızlık ve spazm gibi bulguru yok eder. İlaç mide ve bağırsak için kas gevşetici özelliği sağlar. İlaç hap formundadır. Şimdi sıralayacağımız hastalıkların da tedavi sürecinde kullanılmaktadır. Mutlaka doktor gözetiminde reçete dahilin de kullanmanız önerilir. 

 1. karın şişliği,
 2. mide ve bağırsak krampları,
 3. hıçkırık
 4. adet ağrısı 

Meteospasmyl Nedir Ne İçin Kullanılır ?

Meteospasmyl Posologie ilacın tam adıdır. Etkin maddelerinden Alverin sitrat, bağırsak duvarının veya uterusun düz kaslarının gevşemesine, diğer faal madde simetikon ise mide ve bağırsakta oluşan spazmların giderilmesine destek sağlar.Özellikle irritabl barsak sendromu ( huzursuz bağırsak sendromu ), ishal , kabızlık  ve divertiküler hastalık benzer biçimde bağırsak sorunlarında görülen mide ekşimesi, karın ağrısı ve şişkinlik, kabızlık yada ishal benzer biçimde semptomların tedavisinde kullanılır. 

 Meteospasmyl etken maddeleri ise 60 mg alverin sitrat ve 300 mg simetikondur. Antispazmodik bir ilaçtır ,eczanelerde 40 ya da 80 kapsül içeren paketler halinde satılmaktadır. Hapı sadece reçete ile eczanelerden temin edebilirsiniz. Reçete olmadan satın alamazsınız.

Meteospasmyl Fiyatı 2022 

Reçeteli satılan bu ilacın gelen zamlardan sonra 2022 güncel fiyatı KDV Dahil 61,15TL 'dir.

Meteospasmyl Eşdeğer (muadili) İlaçlar

Bu hapı bulamazsanız aşağıdaki eşdeğer değerdeki ilaçlardan birini temin edebilirsiniz. 

 • Metigast: 140 mg – yumuşak kapsül
 • Metsikon: 69.19 mg/ml – süspansiyon
 • Metsil: 5 ml 40 mg 150 ml – süspansiyon / 66.6 mg 30 ml damla / Metsil Fort 80 mg – tablet
 • Sab Simplex: 69.19 mg/ml – süspansiyon

 Meteospasmyl Yan Etkileri

Her ilaçta olabileceği gibi bu ilacında yan etkileri mevcuttur. eğer aşağıda ki yan etkilerden birini yaşarsanız bu ilaça alerjiniz var demektir. Aynı etken maddeli ilaçları kullanmanız önerilmez. Yan etki yaşarsanız ilaç kullanımını bırakıp accilen doktorunuza danışmanız gerekir. 

 • Özellikle yüz, dudaklar, ağız, dil ve / veya boğazda şişlik,
 • Döküntü ve kaşıntı,
 • Kalp hızı artışı
 • Şiddetli baş dönmesi
 • Aşırı terleme
 • ciltte veya gözlerde sararma,
 • idrarın koyu renkli olması, iştahsızlık,

 

Sağlıklı günler dileriz. 

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!