Simflat Zayıflatır Mı ? , Simflat Ne İşe Yarar ?

Simflat Zayıflatır Mı ? , Simflat Ne İşe Yarar ?

Simflat zayıflatır mı sorusunu çok fazla duymaya başladık kulaktan kulağa yanlış bilgiler dolaşmaya başladı. Simflat aslında bir ilaçtır ve bu ilaç hakkında detaylı bilgileri sizler ile paylaşacağız.Simflat sindirim sisteminde sorun yaşayanlar ve bağırsak düzensizliği sorunları yaşayanların tedavi sürecinde kullanılır. İçerisinde Otilonyum bromür ve simetikon, bulunan simflat 90 lık ve 30 tabletler şeklinde sparzm giderici bir ilaçtır. Yine simetikon ise gaz oluşundan dolayı oluşan ağrıyı gideren ve aynı zaman da gaz giderici bir ilaçtır.

Simflat Nedir ?

Simflat ; yukarıda saydığımız problemlere ek olarak mide şişkinliği , karın ağrısı ve mide bulantısı gibi rahatsızlıklar için de kullanılır. Bağırsak düzenini sağlayan bu ilaç kilo vermek amacıyla kullanılmaya başlandı. fakat bu çok yanlış bir düşünce ve davranıştır. Çünkü ilacı zayıflama amacıyla kullanmaya başladığınız zaman bu doz ve kullanım şekli bağırsak tembelliğine yol açar. 

Bağırsak tembelliği nedir ? diyorsanız kısaca açıklayalım. Bu ilacı kullanmadan bağırsaklarınız artık hiç çalışmamaya başlar ve ilaca bağlı yaşayabilirsiniz uzun süre. Bağırsaklarınızı uyaran ilaç olmadan çalışmaya başlamaz. Bir kaç kilo vereceğim diye daha büyük bir sağlık sorunlarına kapı açmış olursunuz.

Kabızlık durumu; bağırsak hareketlerinde zorluk, dışkı geçişinin ağrılı olması ve tuvalete çıkışın uzun süre olmaması durumu olarak adlandırılabilir. Dışkılama sayısı sağlıklı kişilerde farklılık göstermekle birlikte net bir sayısı da yoktur. Bağırsaklar vücudumuzun ikinci beynidir. Zayıflamak isterken daha fazla kilo alabilirsiniz. Bağırsağın sağlıklı ise siz de iyisiniz demektir. Günümüz de bire çok kanser hastalığının da temel sebepleri bağırsak sağlığına dayanmaktadır.

Simflat Nasıl Kullanılır ?

Bu ilacın etkili olabilmesi için yemek yemeden önce  yaklaşık 30 dakika önce aç karnına almalısınız.  İlacı kırmadan , ezmeden , çiğnemeden ve eritme yapmadan direk yutmalısınız.  İçerisinde bulunan otilonyum bromür sindirim için bağırsaklardaki kasılmaları engellemektedir.

Gün içerisinde 3 defa 1 doz olarak kullanmalısınız . İlacın eğer çok bir tesir ettiğini ya da hiç etki etmediğini düşünüyorsanız hekiminize danışmalısınız. Simflatı kullanmayı unutursanız bir sonraki dozu almalısınız. Asla almadığınız dozu eşitlemek için 2 doz birden almayınız.

Bu ilaç çocukların kullanımı için uygun değildir. 

Simflat Muadil İlaçlar

  1. Ekspaz 40 Mg
  2. Ekspaz Plus 40 Mg/80 Mg 30 Tablet
  3. Menoctyl 40 Mg 30 Film Tablet
  4. Motıgen 40 Mg 30 Film Kaplı Tablet
  5. Nospazm 40 Mg 30 Film Tablet 

Simflat Kullananlar , Simflat Yorumları

  • Mide sorunu yaşayanlar için oldukça etkili bir ilaç yalnız biraz uyku yapıyor gibi.
  • Sindirim siteminde sorunun yaşayanlar için müthiş bir ilaç.
  • Midemde oluşan aşırı ağrı nedeniyle hiç huzurum yok, iyi ki bu ilaç var.
  • Daha önce midem yapışıyordu simflatı günde bir tane kullandım ve şikayetlerimin tamamı geçti.
  • Simflat bağırsak şikayetlerime çok iyi geldi.

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!