Momecon Krem Yüze Sürülür Mü ? , Momecon Krem Nedir ?

Momecon Krem Yüze Sürülür Mü ? , Momecon Krem Nedir ?

Momecon krem bir kaç farklı hastalığın tedavisinde kullanılır. Bu hastalıkları hemen sizin için açıklayalım. Seboreik dermatit hastalıklar , egzama , sedef gibi cilt hastalıklarının tedavi sürecinde kullanılır öncelikle. Saman nezlesi bir diğer adıyla alerjik rinit denilen hastalığın giderilmesi için de kullanılır. Saman nezlesi hakkında daha detaylı bilgiyi ‘’Nazoster Sprey Fiyat , Nazoster Sprey Ne İşe Yarar ? ‘’ yazımız da bahsettik dilerseniz başlığa tıklayarak makalemize kolayca ulaşabilirsiniz.

Momecon kremi sadece reçete ile satın alabilirsiniz ve topikal bir kortikosteroiddir. İlacı kullanan bir çok hasta genellikle memnun kaldığını ve tedavi sürecinin başarılı geçtiğini söylemektedir.

Momecon Merhem Yüze Sürülür Mü ? Momecon Pomat Ne İşe Yarar ?

Momecon pomat krem cilt bozukluğu yaşanan bir çok bölgeye sürülebilir. Egzamada deride kuruyan ve çatlayan yerler yeterince nemlendirilmezse çatlayıp kanamaya bile başlayabilir. Bu ilaç sayesinde çatlak çizgilerinin arasında ki ominik boşlukları bile nemlendirip kaşıntı oluşmasını engelleyebilirsiniz. 

Kremi yüzümüze sürmeden önce çok ufak bir nokta halinde bir bölgede denemenizi öneririz . Merhemi sürdükten sonra biraz bekleyin. Bazı hastaların ilaca karşı hassasiyete olabilir ve tam tersi büyük bir etki ile karşılaşabilirsiniz. Mesela birazdan sayacağımız yan etkilerden birini yaşayabilirsiniz. Eğer herhangi bir reaksiyon olmaz ise sorunlu bölgeye sürebilirsiniz.

Momecon ilacını ince bir tabaka halinde sürülmesi gerekir . Cildiniz krem emilimini yapana kadar silip ve ya yıkamayın. 

Momecon Krem Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi bu kreminde yan etkileri görülebilmektedir. Kişiden kişiye göre değişen bir etmendir. Bu kremi sürdükten sonra sıralayacağımız reaksiyonları yaşayabilirsiniz. Cildin yanması, kaşıntı, tahriş, kızarıklık veya kuruluk, iltihaplı sivilce, cilt yaraları, minik kırmızı diken diken veya ağız etrafında döküntü, cilt morarması veya parlak ciltte minik beyaz veya kırmızı yaralar, cilt renginde farklılıklar vardır. 

Yukarıda ki yan etkilerden birini yaşarsanız krem kullanımı durdurun ve doktorunuza danışın.Tedavi sürecini daha sağlıklı bir hale getirmiş olursunuz. 

Momecon pomat krem aslında çocukların kullanımı için pek önerilmez çünkü görülen yan etkileri oldukça etkilidir. Bu kremi kullanan çocuklar, yavaş büyüme ve gecikmiş kilo alımı dahil olmak üzere yan etki riskinde artışa sebep verebilir. Bu yüzden ilacı kullanmadan önce doktorunuz ile bir kez daha konuşmanızı öneririz.

Momecon Krem Fiyatı 2022

2022 yılında her sektörde olduğu gibi ; ilaç sektöründe ki yapılan zamlardan sonra her ilaç payına düşen zamı aldı ve fiyatlarda  artışlar gerçekleşti. MOMECON %0.1 krem KDV Dahil 16.65 Tl'dir. Reçetesiz olarak eczanelerden ilacı alamazsınız . 

Momecon Merhem İçeriği

Bu kremin aktif maddesi mometazon furoat denilen bir maddedir. Yardımcı maddeleri ise hekzilen glikol, beyaz balmumu, beyaz vazelin, propilen glikol stearat, fosforik asit ve saf sudur.

Momecon Krem Muadili 

Her ilacın bir eşdeğeri vardır . Bu ilacın muadillerini sizler için sıraladık. Eczanede ilacı bulamaz iseniz aşağıdaki ilaçlardan birini yerine temin edebilirsiniz. 

  1. Airmeta Toz İçeren Blister, 
  2. Asmanex Twisthaler Inhalasyon, 
  3. Codermo Losyon,Codermo Krem, Codermo Merhem,
  4.  Elocon Krem, Elocon Pomad, Elocon Losyon, 
  5. K-mexader Merhem, 
  6. M-furo Merhem, M-furo Losyon, M-furo Krem

Bir sorunuz veya düşünceniz var ise yorum yapmaktan çekinmeyin , Sağlıklı Günler Dileriz !

 

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!