Saneloc 50 mg Ne İçin Kullanılır ?

Saneloc 50 mg Ne İçin Kullanılır ?

Saneloc  50 mg ; yüksek tansiyon düşürücü ve bu sayede kalp krizi önleyici ilaç olarak kullanılır. Stres hormonları kalbe baskı yapar Ve bunun sonucunda tansiyonun yükselir kalp krizine kadar gidebilecek bir yol izlenebilir .

Saneloc 50 mg kalp krizini önlemek için stres hormonu‘nun kalp üzerindeki etmelerini düzenler bu sayede tansiyonu dengede tutar . Saneloc 50 mg değiştirilmiş salınımlı tablet olarak da adı bilinir .

Bir kutunun içerisinde 30 adet tablet ilaç vardır . İlacın her iki yüzeyinde çentikli beyaz oblongludur.

Saneloc 50 mg Nedir ? Saneloc 50 Ne İşe Yarar ?

Bu ilaç yukarıda bahsettiğimiz etkilerine ek olarak Başka görevleri de vardır. Daha önce kalp krizi geçirmiş hastaların yeniden bir kriz geçirme riskini de azaltır . Bu sayede hastaların ölüm riski de en azı indirgenir.

Şimdi sayacağımız aşağıdaki dört maddede bu ilaç önemli rol oynamaktadır .

  • Kalp yetmezliği
  • Belirli kalp çarpıntıları
  • Kalp ritim bozukluğu , aritmi yani düzensiz kalp hareketlerinin belirli türlerinin tedavi sürecinde Saneloc ilaç kullanılır .

Saneloc 50 mg Fiyatı 2022

2022 yılında her sektörde olduğu gibi ilaç sektöründe de büyük zamlar yaşandı. Her ilacın her geçen gün fiyatı oldukça artmaktadır.  Saneloc 50 mg 2022 fiyatı 16,40 TL’dir. Normal reçeteli ilaç grubunda yer alır. Bu ilacı reçeteli veya reçetesiz olarak eczanelerden temin edebilirsiniz.Eğer doktor reçetesi ile ilacı alırsınız devlet tarafından karşılanır ve para ödemezsiniz .

 

Saneloc Etken Maddesi 

Saneloc etken maddesi metoprololdur.  Yardımcı maddeleri ise : Mısır nişastası , sıvı glikoz , sukroz gibi bir çok madde yer alır. 

Saneloc 50 Nasıl Kullanılır ?

Bu ilacın tesiri oldukça fazladır o yüzden doktorunuz aksini söylemediği sürece gün içinde bir adet tüketmeniz çiğnemeden direk yutmanız yeterli olacaktır.

Doz aşımı yapmanızı önermez aksi takdirde doktorunuz da hemen iletişime geçmelisiniz. 

Saneloc 50 mg Yan Etkileri Nelerdir ? , Saneloc Zararları Nelerdir ?

Her ilaçta olabileceği gibi bu ilacın da belirli yan etkileri vardır herkes de hemen görülmemektedir. İlacı tükettikten sonra 2 saat veya 20 dakika gibi süre içerisinde aşağıdaki yan etkilerden birini görürseniz ilaç tüketimini bırakıp doktorunuz da hemen iletişime geçmeniz gerekir.

  • Kalp atışlarında düşüş veya düzensizlik yaşanırsa,
  • Bulantı kusma morarma ,
  • Göğüs ağrısı ve daralma hissi
  • Ayaklarda şişme,
  • Baş dönmesi ,yorgunluk
  • Cildiniz de  soğuma

Gibi yan etkiler yaşarsanız hemen en yakın acil müdahaleye başvurmanızlısınız .

 

Yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın!